Walentynki w Sopocie z L’Entre Villes

Prezent na walentynki – jak zaskoczyć ukochaną osobę?

Sylwester to szczególna, jedyna w swoim rodzaju noc, która zdarza się tylko raz do roku. Warto więc spędzić ją w wyjątkowy sposób.

Święto Zakochanych już niebawem. Jeśli szukają Państwo inspiracji, jak spędzić ten dzień razem z drugą połówką, przedstawiamy kilka pomysłów, które z powodzeniem można wykorzystać 14 lutego. Przybliżymy również pokrótce walentynkowe tradycje i historię tego święta.

Skąd wzięło się święto miłości?

14 lutego na całym świecie hucznie obchodzone jest Święto Zakochanych. Ale właściwie skąd wywodzą się Walentynki i jaka jest ich historia? Choć wielu osobom wydaje się, że to amerykańskie święto, warto wiedzieć, że wszystko zaczęło się w… starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzono bowiem Dzień Płodności i Macierzyństwa. Zabawy polegały na losowaniu przez kawalerów kartek zostawionych przez panny. Nietrudno się domyślić, że według wierzeń panna, którą wylosował dany mężczyzna, miała stać się partnerką na całe życie. Patronem Święta Zakochanych jest Święty Walenty, który został skazany na śmierć za potajemne udzielanie ślubów, które w tamtych czasach zostały zakazane. Głównie podpadł ówczesnemu cesarzowi za udzielenie ślubu jego córce. W ten sposób Walenty został patronem miłości, zakochanych i z tym pięknym uczuciem kojarzony jest do dziś.

Walentynki Sopot w L’Entre Villes – wspaniała zabawa i pyszna kuchnia

Zbliżające się walentynki to świetna okazja do tego, aby móc wyrazić swoje uczucia do ukochanej osoby. W tym dniu pary spędzają czas w romantycznej atmosferze, obdarowując się upominkami. Istotne jest to, aby prezent na walentynki był trafiony i podarowany od serca. Jeśli szukają Państwo niebanalnych lub klasycznych rozwiązań na spędzenie tak ważnego dnia jak walentynki Trójmiasto ma wiele do zaoferowania. Jesteśmy pewni, że zakochani nie zaznają tu nudy!
Mogą Państwo podarować drugiej połówce książkę ulubionego autora czy płytę ukochanego wykonawcy. Takie prezenty świetnie sprawdzają się w przypadku mężczyzn, choć to nie reguła. Większość kobiet lubi biżuterię, róże dlatego też obdarowanie swojej żony czy partnerki ładnym naszyjnikiem, czy bransoletką, będzie udanym pomysłem. W tak wyjątkowy dzień powinniśmy postawić na sprawdzone rozwiązania.

Warto wyjść z domu i spędzić czas w niecodzienny sposób, ale tak, żeby jednocześnie cieszyć się swoim towarzystwem. Może wspólny wypad do kina? Niekoniecznie na komedię romantyczną, chyba że akurat mają Państwo ochotę na taki film. Jeśli chcą Państwo poczuć dawkę adrenaliny, ciekawym pomysłem może być aktywna randka: gokarty, lodowisko, albo ścianka wspinaczkowa. Rozrywkę niewątpliwie warto dopasować do charakteru osoby, której chcieliby Państwo zrobić niespodziankę. Jeśli jednak wolą Państwo klasyczne rozwiązania, to sprawdzonym pomysłem będzie kolacja walentynkowa Sopot  jest miastem, w którym znajdą Państwo wiele fantastycznych miejsc godnych uwagi.

Gdzie na kolację walentynkową warto się udać?

Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólnie spędzony czas. Randka w restauracji to bardzo popularny pomysł na prezent na walentynki, który ucieszy każdego. W zależności od tego, jak Państwa druga połówka lubi spędzać czas wolny, możecie wybrać się do restauracji lub przygotować wspaniałą ucztę w domu. Pamiętajmy jednak, że szykując niespodziankę dla partnera, warto skupić się na jego preferencjach – w tym wypadku, rzecz jasna, kulinarnych. Jeśli nie mają Państwo talentu do gotowania, lepiej tego dnia oszczędzić sobie niepotrzebnych stresów. Wspólne wyjście do restauracji to atrakcja dla każdej pary – z mniejszym bądź z większym stażem. To okazja do wspólnego celebrowania posiłku, np. przy lampce wybornego wina lub innego trunku. Strzałem w dziesiątkę dla zakochanych żądnych kulinarnych doznań jest zatem kolacja walentynkowa Trójmiasto z pewnością pozytywnie Państwa zaskoczy w tej kwestii.

Tak szczególny dzień, jakim są Walentynki, zasługuje na piękną oprawę. Randka w eleganckim, ale przytulnym lokalu, to idealny sposób na wyrażenie swoich uczuć. W restauracji L’Entre Villes w Sopocie od lat towarzyszymy naszym gościom podczas ważnych dla nich okazji. Wyrażanie miłości to jeden z ważniejszych momentów w życiu, dlatego to dla nas zaszczyt uczestniczyć razem z Państwem w tych chwilach. Przygotujemy kolację, która będzie niezapomnianym doznaniem kulinarnym wykonanym przez naszych wykwalifikowanych szefów kuchni – nieskromnie przyznamy, że nasze walentynkowe menu od lat zaskakuje i nie zawodzi. Wzniesiemy degustację alkoholu na wyższy poziom – oferujemy ekskluzywne koniaki, wina, szampany.

Niezapomniane Walentynki – Sopot na pewno Państwa zachwyci!

Gwarantujemy, że morze o tej porze roku jest niezwykle romantyczne i tajemnicze, a gdańska starówka niewątpliwie sprzyja romantycznym przechadzkom. To miasto, które stale zachwyca piękną architekturą i wieloma atrakcjami. Romantyczny wypad do Trójmiasta warto zaplanować wcześniej, aby podczas Walentynek móc się cieszyć obecnością drugiej osoby. U nas będą mogli Państwo razem odpocząć od codzienności i cieszyć się obecnością ukochanej osoby.

Book a Table